Blog

WordPress Tema Nedir ve Ücretsiz Temalar

WordPress Tema Nedir?

Yeni bir web sitesi oluştururken, temalar söz konusu olduğunda birçok seçim yapma şansınız var. WordPress Tema. Öncelikle ve en önemlisi, çok amaçlı bir tema mı ya da özel tasarlanmış bir tema mı seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Vereceğiniz bu karar sitenizin tasarımını ve işlevselliğini önemli ölçüde etkileyecektir. Bu nedenle sitenizin büyümesini hiçbir şekilde sınırlamayacak bir tema kullanmaya karar vermeniz çok önemlidir.

Hem ücretsiz hem de ücretli WordPress temaları çok geniş bir yelpazede. Geniş seçenekler nedeniyle, bir seçim yapmak zordur. Herhangi bir web sitesi tasarımı yapmak için bir WordPress temasına ihtiyacınız varsa, o zaman tek bir tema kullanarak birçok farklı web sitesi türü oluşturmanıza izin veren çok amaçlı WordPress temalarını kullanmanızı öneririz. Genellikle ihtiyacınız olacak temel birçok seçeneği içereceklerdir, böylece istediğiniz şekilde benzersiz bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Sitenizi nasıl özelleştireceğinizi ve işlevsellik için teknik bazı eklentileri eklemeyi bilmeyen WP yeni başlayanlar için mükemmeldir.

Çok amaçlı bir WordPress temasıyla, sitenizin içeriği ile ilgili değişiklikler yapabilmek için geniş bir seçenek yelpazesi elde edersiniz. Bu, birden fazla proje türü için tek bir tema kullanmanıza ve sitenizi gereksinimlerine göre daha fazla özelleştirmenize olanak tanır.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir WordPress web sitesi açma maliyetiniz 300 ile 5000 TL arasında değişebilir, hatta 20.000 TL ve daha da yüksek maliyetler olabilir. Ne tür bir web sitesi oluşturduğunuzu ve bunun için neye ihtiyacınız olduğunu bilmek önemlidir, çünkü bu maliyetinizi doğrudan etkileyecektir.

WordPress geliştiricileri için oranlar büyük farklılıklar gösterir. En yaygın fiyatlandırma modeli, belirlenmiş teslimatlara göre sabit bir fiyattır. Ticari veya kişisel web sitesi teması için tipik bir ücretli özel WordPress teması 1500 – 5.000 TL arasında olabilir. Ek yerleşik özellikleri veya tamamlayıcı eklentileri olan ücretli özel bir WordPress teması, 6.000 – 10.000 TL arasında bir fiyata mal olabilir.

Ücretsiz wordpress temaları ve Ücretsiz kurumsal tema

Binlerce ücretsiz WordPress teması zaten mevcut ancak çoğu düşük kalitede ve kişiselleştirilmesi zor. 2019’da yayınlanan bu ücretsiz WordPress temaları listesini, en iyi seçenekleri ile sizlere yol göstermek ve yardımcı olmak için aşağıda yazdık.

  • Jevelin
  • Uncode
  • Divi
  • Kalium
  • Gillion
  • X – The Theme
  • Shopkeeper
  • Zerif PRO
  • Studio 8

Twenty Seventeen

Twenty Seventeen, bugüne kadarki en iyi varsayılan WordPress temalarından birisi. Tema modern bir görünüme sahip ve hızlı bir şekilde basit bir web sitesini oluşturmak için kullanılabilir. Tam sayfa görüntü ve özel bir statik ana sayfaya sahiptir. Özelleştirici aracılığıyla, ana sayfaya metin ve fotoğraf içeren sayfalar ekleyebilirsiniz. Hem masaüstü, tablet hem de mobil cihazlar için uyumlu çalışır ve küçük bir şirket web sitesi oluşturmak için uygundur.

Dyad

Dyad, farklı blog türleri içindir, ancak özellikle de gıda blogcuları, sanatçılar ve fotoğrafçılar için duyarlı bir WordPress temasıdır. Tema, resim ve metnin mükemmel bir kombinasyonunu sağlar. Şablon cep telefonunda ve tablette de çok okunaklı. WordPress Tema

BLDR

BLDR, birden fazla fotoğraf görüntüleyen bir ana sayfa kaydırıcısına sahip çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Bu şablon her fotoğrafçı veya tasarımcı için mükemmel bir seçim. Sürükle ve bırak sayfa oluşturucusuyla, tema kodu değiştirmeden kolayca değiştirilebilir. Bu temanın lite sürümü ücretsizdir. Profesyonel sürümde birden fazla ana sayfa düzeni var, Google yazı tipleri gibi, örneğin WooCommerce ile uyumlu.

Snaps

Fotoğrafları hızlı bir şekilde görüntülemek, Snaps WordPress temasıyla daha da kolaylaşıyor. Şablonu istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz bir başlık ile şık ve temiz bir tasarıma sahip. Gerekli temel işlevleri olan cep telefonlarında ve tabletlerde güzel bir şekilde görüntülenen bir tema arıyorsanız, Snaps mükemmel bir seçimdir.

Enlightenment

Enlightenment, web sitenizi kişiselleştirmek için pek çok kapsamlı işlev içeren çok yönlü bir temadır. WordPress teması, tam sayfa kaydırıcısına ve sürükle ve bırak oluşturucuyla kolayca ayarlanabilen sınırsız sayıda mizanpaja sahiptir. Bootstrap çerçevesi üzerine inşa edilmiştir ve bu nedenle çeşitli ekranlarda iyi görüntülenir. Tüm bu olasılıklar nedeniyle, farklı kurumsal web siteleri, serbest çalışanlar, yaratıcı ajanslar ve daha fazlası için Enlightenment WordPress teması önerilmektedir. WordPress Tema

The Newswire

Adından da anlaşılacağı gibi, Newswire, haber siteleri veya dergiler için mükemmel bir WordPress temasıdır. Haber makaleleri şık tasarımla açıkça sunulmuştur ve içeriklerinizi oluşturmak için ana sayfadaki büyük kaydırıcıyı kullanabilirsiniz. Kodları değiştirmek konusunda pek iyi değil misiniz? Newswire, kodlara dokunmadan veya fazladan bir eklenti kurmadan kolayca ayarlanabilir.

Auberge

Auberge, restoran web siteleri ve tarif blogları için benzersiz bir WordPress temasıdır. Şablon, tam boyutlu bir görünüm ile modern bir tasarıma sahiptir. Auberge’nin geniş bir menü işlevi vardır, PDF dosyalarını web sitesine yerleştirmeniz gerekmez. Menü ve diğer web sayfaları mobil cihazlarda çok okunaklı, temanın kendine ait bir blogu ve rezervasyon yaptırma seçeneği var.

WallPress

Diğer temalardan farklı olan duyarlı bir WordPress teması mı arıyorsunuz? WallPress bunun için uygun bir aday olabilir. Bu dergi / blog teması 7 sütundan oluşur ve tüm sosyal medya profillerine bağlanabilir. WallPress şık bir tasarıma sahiptir ve özellikle mobil cihazlarda iyi görüntülenir.

Revera

Listemizde birçok portföy WordPress temaları ve bloglar / dergiler için temalar bulunmaktadır, ancak Revera gerçekten şirketler için tasarlanmış bir temadır. WordPress Tema

ShopIsle

Son olarak, listemize bir e-ticaret Teması da eklemek istedik. Ana sayfayı, ürünleri veya iletişim sayfasını aynı anda görüp çalışabileceğiniz duyarlı bir e-ticaret şablonu bulmak genellikle zordur. ShopIsle, ücretsiz bir WooCommerce temasıdır ve bir web mağazasının ihtiyaç duyduğu tüm işlevleri içerir. ShopIsle’ın her sayfası mobil ve tablette harika görünür.

Desinggo Dijital

Web & Grafik Tasarımcısı, Mühendis, Yerel Rehber, Google Developers 2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu