Blog

“WordPress ile Oluşturduğunuz İçin Teşekkürler” Yazısı Kaldırma 2020

Kurumsal siteler için WordPress kullanan kişiler, olabildiğince yönetim panelindeki bu CMS ile ilgili izleri silmek ister. Müşterilerine bu sitenin wordpress tabanlı olduğu hissini oluşturmamaya çalışır. Fakat birçok yerde WordPress hakkında bilgilendirmeler mevcut. Bu yazımda onlardan biri olan WordPress ile Oluşturduğunuz İçin Teşekkürler” Yazısı Kaldırma konusuna değineceğim.

Neden Kaldırmalıyız?

  • Müşterinize bir site yaptınız ve yönetim panelini tanıtıyorsunuz, en altta bu ibarenin yer aldığını gördüğünde ise ister istemez sorabilir. WordPress tabanlı olduğunu söylemeniz ise işin ciddiyetinin az olduğunu karşı tarafa hissettirebilir. Sonuçta karşınızdaki kişiler özgün, kendilerine ait bir şeyler istedikleri için yadırgamaktadır.
  • Çok kullanıcılı, kayıt olma özelliğinin olduğu ve kullanıcıların içerik girdiği bir siteniz var ise onları da olabildiğince WordPress paneline girmediklerini göstermeye çalışırsınız. Kimi zaman direkt yönetim paneli tasarım değişikliğine gidersiniz, kimi zaman da böyle ufak birkaç değişim yaparsınız.

Nasıl Kaldırabiliriz?

Aşağıda yer alan kodu tema klasörünüzde bulunan functions.php kısmına kopyalayın. Kodun içinde yer alan “Desinggo.com Yonetim Paneli” yazısını kendinize uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Ardından dosyayı güncelleyerek işlemi tamamlamış olursunuz.

// Admin Footer
function custom_admin_footer() {
echo ‘Desinggo.com YonetimPaneli’;
}
add_filter(‘admin_footer_text’, ‘custom_admin_footer’);

functions.php Nerede?

Tema klasörünüzde yer alan functions.php ‘ye ulaşmanın birkaç yolu mevcut. Onları aşağıda sıralamaya çalıştım. WordPress Yazısı Kaldırma

  • 1. YÖNTEM: ilk olarak sitenizin yönetim paneline giriş yapın. Sol menüde yer alan Görünüm‘e gelin ve orada çıkan sekmelerden Düzenleyici‘yi seçin. Sağ tarafta dosyalar listelenecektir. Oradan functions.php ‘yi bulun. Ardından kodu yapıştırıp “Dosyayı Güncelle” butonuna basın.
  • 2. YÖNTEM: FTP programı yardımıyla veya cPanel vb. hosting paneliniz ile ftpnize erişin. public_html > wp-contents > themes > temaklasörünüz ‘ü açın ve oradan functions.php dosyasını bularak kodu içine yapıştırın.

Desinggo Dijital

Web & Grafik Tasarımcısı, Mühendis, Yerel Rehber, Google Developers 2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu