Sosyal Medya

TikTok ’ta Mavi Tik (Sayfa Doğrulama) Nasıl Alınır?

Kullanıcısı çığ gibi büyüyen sosyal medya platformlarından TikTok , son zamanlarda popüler olan uygulamalar arasında yerini aldı. Diğer uygulamalarda olduğu gibi TikTok da mavi kullanıcı rozeti veriyor. Peki, bu mavi tik hangi kriterlere göre veriliyor ve TikTok’ta mavi tik nasıl alınıyor? Bu sorulara yanıt vermeden önce Mavi Tik Nedir? sorusunu yanıtlayalım…

Mavi Tik Nedir, Ne İşe Yarar?

Mavi tik, sizin prestijli bir kişi ya da kurum olduğunuzu gösteren bir tür rozettir. Mavi tiki sosyal medyada gezinirken ünlü bir oyuncuya, futbolcuya, ünlü bir içerik sitesine ya da bir kişiye/kuruma ait olarak görürüz. Hesabı ziyaret edenlerde  “Güvenilir Hesap” izlenimini oluşturarak size güvenilirlik ve prestij katar. Tiktok Mavi tiki olan hesaplar, bunların yanında bilinirliliğe de sahip olarak, platformların arama, keşif, yorum, konum gibi bölümlerinde mavi tike sahip olmayanlara göre daha kolay ön plana çıkarlar

Desinggo.com

Kısacası  mavi tiki “Kullanıcıların takip etmek istedikleri kişileri, ünlüleri ya da markaları daha kolay bulmalarını sağlar” şeklinde ifade edebiliriz.

TikTok’ta Mavi Tik Almak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Tiktok, bir hesaba mavi tik vermek için bazı kriterlere ihtiyaç duyuyor. Bu kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde mavi tik almanız daha da kolaylaşacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse:

  • Faal bir kullanıcı olmanız kullanıcı rozeti almanız açısından oldukça önemlidir. Hesabınız aktif olmalı.
  • Düzgün videolar çekmeli ve hastag kullanımına özen göstermeniz gerekiyor.
  • Videoların içeriği ve görselliği de çok önemli. Buna da dikkat etmelisiniz.
  • Hesabınız popüler olmalı. Takipçi sayınızı artırmak için canlı videolar çekebilirsiniz.
  • Video içerikleriniz eğlenceli ve dikkat çekici olmalı.
  • Tiktok’ta trendler çok önemlidir. Eğlenceli, ilgi çekici videolar çekmelisiniz. Eğer trendlere dikkat ederseniz çok hızlı bir şekilde yükselebilirsiniz.

Tiktok Doğru Adımlar İçin Profesyonel Yardım Alın!

Tiktok’ta mavi tik alma sürecinde alanında profesyonel bir dijital reklam ajansı ya da dijital iletişim uzmanıyla çalışmanız faydanıza olacaktır. Mavi tik gibi resmiyet isteyen süreçleri sizin için çok kolaylaştıracak olan uzman yardımı almak, doğru adımları atarak hızlıca sonuca ulaşmanızı sağlayacak.

Desinggo Dijital

Web & Grafik Tasarımcısı, Mühendis, Yerel Rehber, Google Developers 2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu