Sosyal Medya

İnstagram ’da Ürün Fiyatı Etiketleme ve Alışveriş Özelliği Nasıl Kullanılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, başı başına bir dünya halini almış durumda. Hem bireyler hem de işletmeler için önemli bir kaynak durumunda olan Instagram’ın alışveriş ve ürün fiyatı etiketleme özelliği ise oldukça merak edilen ve hakkında araştırma yapılan bir konu. Peki, “Instagram Ürün Etiketleme Nasıl Kullanılıyor?” ve “Instagram Alışveriş Özelliğini Kullanmak için Nasıl Onay Alınıyor?” bu iki konuyu size detaylıca anlatalım:

Birçok sosyal alanda olduğu gibi alışveriş alanında da sıkça kullanılan mecralardan biri olan Instagram’ın 2016 yılından bu yana test ettiği bir özellik olan Instagram ürün etiketleme özelliğini Instagram hikayelerinde ve gönderilerde kullanmak mümkün. E-ticaret uygulaması olarak hizmet veren bu özellik sayesinde “Instagram Shopping” yani “Instagram Alışverişi” kavramı oluşmuş durumda. Bu özelliği kullanarak bir gönderide herhangi bir ürünü etiketlediğiniz zaman, ürün potansiyel alıcısı ile karşı karşıya getiriliyor. Ürüne ihtiyacı olan alıcı, bu sayede ürün ya da hizmet hakkında yakından bilgi sahibi oluyor.

Doğru Yönlendirme, Hızlı Sonuç!

Her gün 300 milyon kişi tarafından izlenen inst hikayeleri, sevdikleri markaları takip etmek, yeni ürünleri hakkında güncel kalmak, ürünler ve hizmetler hakkında daha yakından bilgi almak isteyen insanlar tarafından takip ediliyor ve paylaşılıyor.

Desinggo.com

Ürün etiketleme özelliğini kullanmak oldukça kolay gibi görünse de Instagram üzerinden yapılan alışveriş faaliyetlerinin önemli ölçüde yükselmesini sağlayan bir faktör. Özellikle ürün pazarlaması yapmak isteyen firmalar bu fırsattan yararlanarak satışlarını daha kolay ve hızlıca artırmak istiyorlar. Bunun yanında büyümek isteyen markalar da Instagram’ın bu özelliğini kullanmayı sıklıkla tercih ediyorlar.

İşte ürün etiketleme özelliği tam da bu noktada önemli rol oynuyor. Firmalar bu aşamada ürünlerinin özelliklerini, fiyatlarını ve kullanımları ile ilgili detayları bilgileri alıcılarla kolayca buluşturabiliyor. Instagram içinde kullandıkları link etiketleri ile de müşteriler doğrudan web sayfalarına yönlendiriliyor.

Profesyonel Destek Almalısınız!

Instagram’da alışveriş ve ürün fiyatı etiketleme yapmak için gereken süreçlerde uzman bir dijital reklam ajansı ya da dijital iletişim uzmanıyla çalışmanız, işletmenizin yararına olacaktır. Alanında uzman bir ajansla geri kalan süreci çok daha profesyonel ve hızlı şekilde yönetebilirsiniz.

Desinggo Dijital

Web & Grafik Tasarımcısı, Mühendis, Yerel Rehber, Google Developers 2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu