Blog

Google My Business Küçük İşletmelere Özel Web Sitesi Oluşturucu

Google My Business yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre artık Google’ın pratik web sitesi oluşturucusunu kullanarak işletmenizi temsil edecek ücretsiz ve basit bir Web sitesi sahibi olabileceksiniz.

Google My Business

Kendinize bir Google My Business hesabı açıp “Website” aracını kullanarak tek sayfalık, basit bir Web sitesi sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, Google hesabınızdaki her bilgiyi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmak. Sonrasında Website aracını kullanarak kendinize bir tema seçebilir, işletmenizle ilgili kısa ve özet bilgileri girebilir, fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Bu kadar kolayca oluşturabildiğiniz bu web sitesi, aynı zamanda mobil uyumlu.

Desinggo.com

Website aracını kullanarak bir tema seçtikten ve Google My Business hesabınızda girilmiş olan işletme bilgileri haricinde kısa bir özet yazdıktan sonra siteniz yayına hazır hale gelecek. Bu araçla hazırladığınız Web sitesini yayına aldığınızda adresiniz “sirketadiniz.business.site” şeklinde oluşacaktır. Eğer özel bir alan adı satın alırsanız oluşturduğunuz web sitesini bu adres üzerinde de yayınlayabilirsiniz.

Google My Business işletme kaydının her güncellemesinde web siteniz de otomatik olarak güncellenecektir. Yani bu sayede sitenizi güncel tutmanız da mümkün hale geliyor. Ayrıca bir güncellemeyi isterseniz bilgisayarınızdan, isterseniz tabletinizden, isterseniz de cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Web sitesini AdWords reklamları için de kullanabilirsiniz.

Ve son olarak oluşturduğunuz Web sitesinin performansını ölçmeniz mümkün. Web sitenize kaç kişi göz atmış? İletişim bilgilerinizi kaç kişi görüntülemiş? Müşterileriniz Web sitenizi hangi şehirlerden ziyaret etmiş? Sitenizde en çok ilgi gören fotoğraflar hangisi? Google Website aracıyla buna benzer sorulara cevap bulmanız da mümkün.

Desinggo Dijital

Web & Grafik Tasarımcısı, Mühendis, Yerel Rehber, Google Developers 2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu